" Lifedreamers na Filipinach "

7 najlepszych atrakcji na Filipinach

top7 atrakcje filipin lifedreamers

Na Filipinach spędziliśmy trzy tygodnie. Byliśmy tam z dwójką naszych przyjaciół Magdą i Kamilem. Był to dla nas intensywny wyjazd, dużo się przemieszczaliśmy i staraliśmy jak najlepiej wykorzystać czas podczas urlopu. Dzięki temu robiliśmy naprawdę dużo, aktywnych i fajnych rzeczy. Poniżej przedstawiamy 7 najlepszych atrakcji na Filipinach. Oczywiście lista jest mocno subiektywna☺

#7 Chockolate Chills – niezwykłe dzieło natury

Czekoladowe wzgórza to największa atrakcja wyspy Bohol. Nazwa pochodzi od koloru jaki przyjmują podczas pory suchej. Wyglądają jak duże kopce kreta porośnięte trawą. Podobno na Boholu jest ponad 1200 pagórków. Na punkt widokowy wchodzi się po dość stromych schodach. Niewątpliwym minusem jest dość duże natężenie turystów.

bohol chocolate hills

bohol chocolate hills 3

lifedreamers bohol chocolate hills

#6 Nacpan beach – najpiękniejsza plaża na Filipinach

Piękna, szeroka plaża ciągnąca się kilometrami. Ciężko jest do niej dojechać, ale zdecydowanie warto. Na miejscu jest kilka restauracji, tak więc można dostać coś zimnego do picia. Nie jest to jeszcze mocno popularne miejsce, spotkaliśmy niewielu turystów. Żałowaliśmy, że nie odkryliśmy tego miejsca wcześniej i spędziliśmy tam tylko kilka godzin.

aga nacpan lifedreamers

aga piękna lifedreamers nacpan

ekipa lifedreamers nacpan'

nacpan beach lifedreamers 2

nacpan beach lifedreamers

#5 Domki na drzewie – niezwykłe mieszkanko na Boholu

Zdecydowanie najbardziej wyjątkowym miejscem w jakim mieszkaliśmy podczas naszego wyjazdu były domki na drzewie w ośrodku Water to Forest Ecolodge na wyspie Bohol. Znajduje się on przy samej rzece Loboc w dżungli. Cały ośrodek ogrodzony jest drutem kolczastym, ale mimo wszystko hałasy dobiegające z oddali wprawiały nas w lekki niepokój. Miejsce jest fenomenalne, domek nie posiada ścian, tylko zasłony, przez co ma się wrażenie jeszcze bliższego obcowania z naturą. Cudowne , ciche miejsce, z bardzo dobrą kuchnią, to właśnie tu jedliśmy najlepsze śniadanie na Filipinach.

bohol kolacja lifedreamers

bohol domki na drzewie lifedreamers 2

#4 Zipline Bohol – ekstremalna jazda

Najlepsza tyrolka jaką kiedykolwiek mieliśmy okazję jechać. Trasa miała ok. 500 metrów i dzięki temu, że były dwie liny, mogliśmy jechać z Danielem obok siebie. Widok na rzekę Loboc zapierał dech w piersi. Zjazd trwał zaledwie kilkadziesiąt, ale było warto.

zipline lifedreamers bohol

bohol luboc lifedreamers

#3 Wodospady Cambugahay – zabawa na całego

Pierwsza trójkę otwierają wodospady Cambugahay z wyspy Siquijor. Zostawiliśmy skutery na parkingu i wraz z przewodnikiem ruszyliśmy schodami w stronę wodospadów, nastawieni na świetną zabawę. Na szczęście nie pomyliliśmy się, na miejscu sporo było miejscowych dzieci, które bawiły się w wodzie oraz trochę turystów. Wynajęcie przewodnika było opcjonalne, my się zdecydowaliśmy i trafiliśmy na super chłopaka, który cały czas pilnował naszych rzeczy i nawet zrobił nam kilka fajnych zdjęć. Kilka godzin skakaliśmy z lin do wody, bawiąc się jak dzieci. Fascynujące jest to jak Filipińczycy potrafią wykorzystać naturę. Jeśli będziecie na Siquijor koniecznie odwiedźcie to miejsce.

daniel wodospady siquijor lifedreamer 3s

wodospady siquijor lifedreamers 2

daniel wodospady siquijor lifedreamers

aga wodospady siquijor lifedreamers

aga 2 wodospady siquijor lifedreamers

wodospady siquijor lifedreamers

wodospady siquijor lifedreamers ekipa

wodospady siquijor lifedreamers ekipa 2

#2 Wyspa Apo – nurkowanie z żółwiami

Silna pozycja na naszej liście atrakcji to obcowanie z pięknymi żółwiami morskimi. Sankturanium tych zwierząt znajduje się przy malutkiej wyspie Apo, położonej u wybrzeży wyspy Nergos. My dostaliśmy się tam z wycieczką organizowaną w jedym z hoteli na Siquijor. Prawodpodobieństwo spotkania żółwia wynosi 100%. Jest to ich naturalne środowisko, a miejscowi dbają o to żeby turyści nie przeszkadzali swoją obecnością tym msjestatycznym stworzeniom. We czworo dostaliśmy jednego przewodnika, który pokazywał nam, gdzie możemy znaleźć żółwie oraz zwracał uwagę na inne zwierzęta i piękno rafy koralowej.

turtle apo daniel lifedreamers

turtle apo lifedreamers

turtle apo lifedreamers 2

apo lifedreamers mavic air

apo lifedreamers 5

#1 Wodospady Kawasan – canyoneering

Docieramy do miejsca pierwszego i zwycięzcy rankingu – canyonering. Wodospady te znajdują się na wyspie Cebu w pobliży miejscowości Oslob. Koszt udziału w canyoneeringu to 1500 peso od osoby, w przeliczeniu na złotówki to ok 100 zł. Jest to atrakcja zdecydowanie warta swojej ceny. Motorami zostaliśmy zawiezieni w góry i tam zaczęła się nasza przygoda. Ubrano nas w kamizelki ratunkowe, kaski i „profesjonalne antypoślizgowe buty” – stare zużyte adidasy ☺ Razem z Kamilem, Magdą i dodatkową parą, pełni obaw, ruszyliśmy z dwoma przewodnikami do wodospadów. Pierwszy skok był obowiązkowy, powiedzieli, że musimy skoczyć, więc skoczyliśmy. Okazało się, ze była to jedna z większych wysokości. Potem napełnieni adrenaliną przemierzaliśmy kolejne niebezpieczne miejsca. Cudowne widoki, niesamowita energia, uczucia nie do opisania. Była to według nas najlepsza atrakcja podczas całego wyjazdu

Magda Kamil lifedreamers Kawasan Falls

Aga lifedreamers Kawasan Falls

Magda lifedreamers Kawasan Falls

lifedreamers ekipa oslob

Lifedreamers ekipa Kawasan Falls

Kamil lifedreamers Kawasan Falls

Daniel lifedreamers Kawasan Falls

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Instagram

    Social Media